Wiertarka współrzędnościowa 440-23

Wiertarka współrzędnościowa zalicza się do grupy wiertarek specjalistycznych, służy do bardzo precyzyjnej obróbki otworów o dokładnym rozstawieniu ich osi. Charakteryzuje się sztywną budową, która zapewnia odporność na drgania oraz wszelkiego rodzaju odkształcenia wpływające na dokładność wykonywanej pracy. Jej precyzyjnie ułożyskowane wrzeciono oraz cyfrowy układ współrzędnościowy pozwala na bardzo dużą precyzję obróbki i stabilną powtarzalność procesu. Wiertarka współrzędnościowa znajduje zastosowanie zarówno w dużych zakładach jak również w mniejszych warsztatach. Ze względu na swój niewielki rozmiar i stosunkowo niską cenę zapewnia wysoką dokładność pracy. Ze względu na precyzję wykonania maszyny jej użytkowanie rzadko spotyka się z awariami.
Budowa i zasada działania:
Stół wrzeciona przesuwa się w dwóch prostopadłych do siebie kierunkach. Zależy od niego możliwy gabaryt obrabianego przedmiotu. Do przesuwu stołu służą precyzyjne urządzenia nastawcze. Dokładność rozstawienia osi w obrabianym przedmiocie wynosi 0,001 milimetra.
W wiertarkach współrzędnościowych używane są specjalistyczne wiertła, które przystosowane są do wiercenia precyzyjnych otworów. Odpowiednie ciecze obróbkowe oprócz właściwości chłodzących zapewniają również odpowiednie smarowanie wiertła, co poprawia dokładność wykonanych otworów oraz jakość materiału po obróbce.

Maszyna posiada elektroniczny odczyt współrzędnych osi.

Dane techniczne

Kontakt

sprzedaz@apena-remont.com.pl

tel. 33 816 03 94

Cena: 15 000,00 zł netto

Galeria