Apena Remont Sp. z o.o.

Nasza firma już od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji oraz remoncie maszyn przemysłowych, utrzymaniu ruchu obiektów przemysłowych oraz produkcji części zamiennych. Jesteśmy jedynym w Polsce, autoryzowanym serwisem maszyn dla francuskiej firmy REP International.

Z upływem lat zdobyte doświadczenie, poszerzone zdolności produkcyjne oraz rozbudowa zaplecza konstrukcyjno-technologicznego umożliwiły nam wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych remontów i modernizacji całkowicie nowych maszyn i urządzeń przemysłowych w oparciu o własną i zewnętrzną dokumentację techniczną, co czyni nas specjalistami w tym, co robimy. Nasi pracownicy często uczestniczą w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje, a park maszynowy systematycznie poszerzany jest o specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Warto dodać, że nasza historia od samego początku łączy się z miastem Bielsko-Biała, a w początkowym okresie naszej działalności wiedzę i doświadczenie przekazywali pracownicy, którzy już w latach 50-tych ubiegłego wieku, pracowali na Wydziale Remontów przy Fabryce Aparatów Elektrycznych APENA w Bielsku-Białej. W późniejszym okresie zastąpili ich młodsi pracownicy, którzy wykorzystując doświadczenie poprzedników, rozszerzyli zakres oferowanych przez nas usług.

Apena-Remont Sp. z o.o. została utworzona 19 października 1998 roku, a swoją działalność gospodarczą rozpoczęła 1 stycznia 1999 roku, wykorzystując przejęty majątek produkcyjny, hale oraz personel pracowniczy po Apenie SA. Obecnie zatrudniamy ponad 100 pracowników ze średnim i wyższym wykształceniem technicznym, kwalifikacjami i uprawnieniami potwierdzonymi kursami i certyfikatami państwowymi oraz doświadczeniem zawodowym wielokrotnie sprawdzonym przy wykonywaniu realizacji.

Nasze realizacje

Poziom świadczonych usług oraz zaawansowanie naszych działań umożliwiły nam realizację wielu zleceń dla klientów zagranicznych, co więcej rozwój naszej firmy jest ściśle związany z rozwojem naszych kontaktów z firmami spoza Polski. Współpraca z filiami firm zagranicznych z siedzibami na terenie naszego kraju często owocuje rozwojem kontaktów z ich oddziałami także poza Polską. Realizacja zleceń od naszych zagranicznych klientów nierzadko jest dla nas dużym wyzwaniem, ale także sporą satysfakcją i potwierdzeniem zaawansowania technicznego oraz jakości naszej pracy. Rozwój tej współpracy jest dla nas ważny i będziemy ten kierunek rozwoju kontynuować.

Dziś nasze nowe maszyny lub po remontach kapitalnych poza Polską, pracują także w USA, Chinach, Indiach, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Współpracujemy z firmami z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji oraz z USA. Największymi odbiorcami naszych usług w kraju i za granicą są firmy General Electric, ABB, Tenneco Automotive, Fiat Powertrain, FA Krosno, Nemak oraz Pratt & Whitney.

Kierownictwo

24
lata
na rynku

872
zadowolonych
klientów

102
zatrudnionych
specjalistów

854
zrealizowane
projekty

Wideo prezentujące działalność naszej spółki

Nasi partnerzy