O nas

Apena-Remont Sp. z o.o. została utworzona 19 października 1998 roku na bazie Wydziału Remontowego Fabryki Aparatów Elektrycznych APENA SA. Swoją działalność gospodarczą rozpoczęliśmy 1 stycznia 1999 roku wykorzystując przejęty majątek produkcyjny, hale oraz personel pracowniczy. Na początku swojej działalności specjalizowaliśmy się głównie w remontach maszyn i urządzeń, utrzymaniu ruch obiektów przemysłowych, produkcji części zamiennych oraz w wykonywaniu instalacji dla firm i odbiorców indywidualnych.

Z upływem lat zdobyte doświadczenie, poszerzone zdolności produkcyjne oraz rozbudowa zaplecza konstrukcyjno-technologicznego umożliwiły nam wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych remontów i modernizacji oraz całkowicie nowych maszyn i urządzeń przemysłowych w oparciu o własną i zewnętrzną dokumentację techniczną.

Poziom świadczonych usług oraz zaawansowanie naszych działań umożliwiły nam realizację wielu zleceń dla klientów zagranicznych. Współpracujemy z firmami z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji oraz z USA. Największymi odbiorcami naszych usług w kraju i za granicą są firmy General Electric, Tenneco Automotive, Fiat Powertrain, FA Krosno, Nemak oraz Pratt & Whitney.

Prezes Zarządu

Piotr Gołda

Szef Produkcji

Henryk Wysogląd

Prokurent

Stanisław Tereszkiewicz
Pracownicy

Pracownicy Apena Remont

Zobacz video prezentujące działalność naszej spółki

Certyfikaty

Osiągnięcia i działalność naszej spółki zostały docenione przez szereg instytucji i organizacji. Wdrożyliśmy i pracujemy w oparciu o wymogi Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001: 2015. Jesteśmy wieloletnim laureatem nagrody Fair Play, w 2014 roku zdobyliśmy Platynową Statuetkę, oraz przynależymy do klubu Gazele Biznesu.

Polska Izba Handlu Zagranicznego

Certyfikat Nr 1026/2011

Krajowa Izba Gospodarcza

Certyfikat Jakości Biznesu - Przedsiębiorsto Fair Play 2014
Jakość

Apena-Remont Sp. z o.o. wdrożyła i pracuje w oparciu o wymogi Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001: 2015.

Jesteśmy wieloletnim laureatem nagrody Fair Play, w 2014 roku zdobyliśmy Platynową Statuetkę.

Nasza firma należy do klubu Gazele Biznesu, grona najefektywniej i najszybciej rozwijających się firm.

Dbamy o ekologię, prowadząc szereg działań zmniejszających oddziaływanie na środowisko naturalne, których finalnym celem jest wdrożenie wymagań Systemu Zarządzania Środowiskiem ISO 14001.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Od początku istnienia towarzyszy nam idea CSR - Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (Corporate Social Responsibility), która przekłada się na promowanie pozytywnych i etycznych działań w biznesie, kształtowanie pozytywnych relacji z interesariuszami, a także na troskę o środowisko naturalne. Realizujemy politykę ciągłego szkolenia zawodowego. Angażujemy się w akcje charytatywne np. WOŚP, Szlachetna Paczka oraz pomoc dla Domu Dziecka w Bielsku-Białej.

Nasze doświadczenie

Apena-Remont Sp. z o.o. już od wielu lat specjalizuje się w remontach i naprawach maszyn przemysłowych. W początkowym okresie naszej działalności wiedzę i doświadczenie przekazywali pracownicy, którzy już w latach 50 ubiegłego wieku, pracowali na Wydziale Remontów przy Fabryce Aparatów Elektrycznych APENA w Bielsku-Białej. W późniejszym okresie zastąpili ich młodsi pracownicy, którzy wykorzystując doświadczenie poprzedników rozszerzyli zakres oferowanych przez nas usług.

Obecnie Apena-Remont to firma zatrudniająca ponad 100 pracowników ze średnim i wyższym wykształceniem technicznym, kwalifikacjami i uprawnieniami potwierdzonymi kursami i certyfikatami państwowymi oraz doświadczeniem zawodowym wielokrotnie sprawdzonym przy wykonywaniu realizacji.

Posiadamy zaangażowany i doświadczony personel potrafiący zrealizować zamówienia krajowych i zagranicznych klientów.

Współpraca międzynarodowa

Rozwój naszej firmy jest ściśle związany z rozwojem naszych kontaktów z firmami spoza Polski. Współpraca z filiami firm zagranicznych z siedzibą na terenie naszego kraju często owocuje rozwojem kontaktów z ich oddziałami także poza Polską. W ten sposób nawiązaliśmy współpracę z zakładami Tenneco Automotive w Niemczech, Czechach, Hiszpanii oraz Rosji. Dziś nasze nowe maszyny lub po remontach kapitalnych pracują także w USA, Chinach, Indiach, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Realizacja zleceń od naszych zagranicznych klientów jest dla nas zawsze dużym wyzwaniem, ale także sporą satysfakcją i potwierdzeniem zaawansowania technicznego i jakości naszej pracy. Rozwój tej współpracy jest dla nas ważny i będziemy ten kierunek naszego rozwoju kontynuować.

Wielostronność

Apena-Remont Sp. z o.o. to przede wszystkim remonty maszyn i urządzeń. Naszą główną działalność uzupełniamy jednak także o inne działania. Od lat dbamy o  rozwój firmy i jej pracowników, stałe poszerzając obszary naszych zainteresowań.  Nasze horyzonty oraz chęci wprowadzania w życie nowych pomysłów doprowadziły do uruchomienia produkcji urządzenia do masażu rehabilitacyjnego UMR, Wdrożenia systemów ISO 9001, 5S oraz Kaizen. Współpraca z firmami motoryzacyjnymi oraz zainteresowania naszych pracowników motoryzacją pozwoliły nam uruchomić największy w naszej części Europy tor kartingowy. Wierzymy, że wszystkie działania mogą przynieść porządany efekt jeśli są ludzie, którzy z pasją realizują swoje działania. My wśród naszej załogi mamy takie osoby.

to miasto na prawach powiatu położone na południu Polski, u podnóża Beskidów nad rzeką Białą, 40 km od granicy polsko-czeskiej w Cieszynie oraz 50 km od granicy polsko-słowackiej w Zwardoniu. “Mały Wiedeń” bo tak zwykło się nazywać miasto na Podbeskidziu, ze względu na jego architekturę. Już od XIX wieku miasto tworzy prężny ośrodek przemysłowy podążając za cywilizacyjnymi nowinkami i utrzymuje się w czołówce najlepiej rozwiniętych miast w Polsce. W głównym mieście aglomeracji bielskiej oraz centralnym ośrodku Bielskiego Okręgu Przemysłowego skupia się branża maszynowa, samochodowa, włókiennicza oraz samolotowa, co sprzyja rozwojowi infrastruktury w tej części Polski. Powierzchnia miasta sięga 125 km2, które zamieszkuje 175 tysięcy osób co daje naszemu miastu 22 pozycję w Polsce pod względem ilości mieszkańców.